• header7.jpg
  • Zdjęcie - Pracownik obsługi hotelowej.jpg
  • Zdjęcie- R.jpg
  • Zdjęcie - Technik ekonomista.jpg
  • Zdjęcie -Technik hotelarstwa.jpg
  • Zdjęcie - Technik rachunkowości.jpg
  • Zdjęcie - TEPIT.JPG

Ślubowanie Pierwszoklasistów i ich „Otrzęsiny”

W piątek 22.09.1017 w Kościele św. Erazma i Pankracego klasy pierwsze oficjalnie świętowały swoje pasowanie na ucznia ZSE-T w Jeleniej Górze. Uroczyste ślubowanie odbyło się w asyście Dyrektora Szkoły Joanny Marczewskiej, wychowawców i katechetów. Liturgię poprowadzili Ksiądz Dziekan Bogdan Żygadło i Ksiądz Andrzej Spelak, nasz nowy katecheta.
Wśród wielu ciepłych słów i życzeń skierowanych do młodzieży przypomniano również, jak ważnym jest, żeby nie zapominać o swoich chrześcijańskich korzeniach i polskiej tradycji.
Po oficjalnej uroczystości w kościele nowo pasowani uczniowie powrócili do szkoły, gdzie w ramach „Otrzęsin” starsze koleżanki i koledzy z klas drugich uhonorowali ich święto krótkim programem artystycznym, a samorząd szkolny zapewnił dobrą, wspólną zabawę. Było dużo spontanicznego śmiechu i zasłużonych braw dla tych, którzy zdecydowali się wystąpić przed licznie zgromadzoną, rozentuzjazmowaną publicznością. Młodzież wykazała się dużą pomysłowością i dowcipem przygotowując się do udziału w konkursach. Walka o pierwsze miejsce była bardzo wyrównana. Niewielką przewagą punktową wygrała klasa I E. Zwycięzcy otrzymali torbę cukierków i pewną sumę pieniędzy, z przeznaczeniem na wspólny klasowy wypad na dużą pizzę. W ramach nagrody zyskali także dodatkowy dzień wolny od zajęć edukacyjnych na klasową wycieczkę. Za rok to właśnie ta klasa przygotowywać będzie „Otrzęsiny” dla nowo przyjętych pierwszoklasistów.

Open menu

Dla nauczycieli

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com